2

Можливості мозку: як змусити його працювати по максимуму?

Існує думка про те, що людський мозок використовується не більше, ніж на 5% від своїх можливостей.

Цей факт ніким не доведено, але все одно вражає своїм цифровим значенням. Адже навіть 5% здатні здивувати геніальними ідеями та неймовірними досягненнями.

Чи можливо переступити цю межу і що для цього потрібно зробити - дізнаємося далі.

Отже, допомагаємо своєму мозку стати швидшим та працювати продуктивніше!
1. Ставимо конкретні завдання.
Наш мозок не реагує на абстрактні (загальні) бажання та установки, або ж реагує дуже повільно. Інша справа - чітко сформульоване завдання, яке має часові рамки й може бути виконане за певним (вже готовим) планом. У цьому випадку мозок «включається» на всю свою потужність і знаходить потрібні для результату ресурси.

2. «Якісно» відпочиваємо.
Організму в будь-якому віці потрібен відпочинок, якісний і в достатній кількості. Він забезпечує розслаблення, відновлення, прилив сил, своєрідне «перезавантаження». Все це стосується і мозку.

Тут дуже доречним буде прислів'я: «Ранок вечора мудріший». Чому саме воно? Та тому що в нічний час мозок відключає свідомість, але продовжує працювати. У цей час відбуваються складні процеси аналізу, завдяки яким інформація «розкладається по поличках» і багато незрозуміле стає елементарним для сприйняття. Хороший відпочинок - запорука продуктивної роботи мозку.
3. Вживаємо здорову їжу.
Наукові дослідження довели один цікавий факт: 50% від всієї нашої енергії витрачатися на зір, 40% йдуть під час перетравлення їжі та обмінних процесів, всього лише 10% потрібні нам для фізичної активності, розумової роботи й функціонування нервової системи. І щоб дати нашому мозку можливість продуктивно працювати, потрібно дотримуватися здорового харчування з достатньою кількістю води. Ну і трохи солодощів, якщо хочеться)))
Як! Солодке? Саме воно! Глюкоза стимулює вироблення ендорфінів - гормонів щастя. А вони своєю чергою відповідають за стійкість до стресів, мислення (побудову асоціацій, створення фантазій), емоційний стан. Коли мозок «задоволений» - він працює на максимумі своїх можливостей!

4. Активно рухаємось на свіжому повітрі
А все тому, що під час фізичної активності (ідеально - на вулиці) кров по організму рухається швидше. Відповідно, посилюється живлення клітин, прискорюються обмінні процеси, а кисень швидше транспортується до потрібних органів. Активізуються ланцюжки біохімічних реакцій, з'являються нові зв’язки та, як результат, ми відчуваємо потік шаленої енергії.
5. Не приховуємо зачатки творчості у своїй душі
Нейрони головного мозку знаходяться в постійній активності. Вони взаємодіють між собою, обмінюються інформацією і передають її в інші системи. Запускають мозкову діяльність, в результаті якої з'являються нові ідеї, думки, емоції. Не варто стримувати себе. Наша уява має величезний потенціал і дає нам нові можливості.
6. Привчаємо мозок поступово!
Він не може миттєво відреагувати на нову установку. Потрібен час. І тоді повільно, але впевненими темпами мозок створить стереотипи, звички, рефлекси, більш продуктивні шляхи вирішення поставлених завдань.
День за днем, повторюючи одні й ті ж дії, ми змушуємо мозок звикнути, прийняти «нову поведінку». І ось тоді він розкривається «на повну», показує всі свої можливості й допомагає досягти, здавалося б, нереальних результатів.
Починаючи з найменшого, можна домогтися навіть неможливого!
22 травня / 2021
Автор: Лілія Подлєсна

Фото: PublicDomainPictures, Mateusz-dach, Sharon-mccutcheon


Зареєструйтесь на курс

Made on
Tilda