2

Як треба вчити фізику?

Редько Роман Анатолійович
Кандидат фізико-математичних наук
.
Школярі, що вибрали для себе закордонні навчальні заклади, зазвичай стикаються з двома проблемами:

• Мовний бар'єр;
• Відсутність знань з фізики, необхідних для вступу в закордонні університети.
І якщо мовне питання успішно вирішується за допомогою хороших курсів, то з фізикою справа йде складніше. Тут потрібен вже не просто хороший репетитор з фізики, необхідно пройти повноцінні поглиблені курси з даного предмету.
Фізика - проблема на рівні школи

Чому ж так виходить? Чому фізика в наших і зарубіжних школах викладається настільки по-різному? Спробуємо порівняти систему викладання в наших вітчизняних школах і закладах США і Європи, наприклад.

Шкільний курс фізики і у нас, і за кордоном, на перший погляд, ідентичний: формули, закони, таблиці, завдання. Але якщо копнути глибше, побачимо великі відмінності. Насамперед їх видно в задачах. Закордонні школи пропонують учням завдання з фізики, де умови прив'язані до конкретних життєвих ситуацій і об'єктів, які можна зустріти в реальному житті. Учитель або фізик-репетитор, розповідаючи про закони і явища по такому предмету як фізика, наводить приклади з повсякденності, аналізує і розповідає про межі використання цих законів.

Зарубіжний абітурієнт, який бажає вступити в престижний вищий навчальний заклад, наприклад MIT (Massachusetts Institute of Technology), повинен на «5+» знати не тільки фізику, а й про всі інноваційні досягнення за останній час. Хоча б на елементарному рівні. Ви можете собі уявити, щоб так фізика викладалася в наших вітчизняних школах? Також обов'язковою умовою для майбутнього студента є розуміння специфіки і значення «Темної Матерії».

А як у нас?
У нашій країні багато вчителів (та що там вчителі, часто і викладачі університетів) знати не знають, що таке ця «Темна Матерія». Наші викладачі раз в п'ятирічку проходять елементарні курси підвищення кваліфікації, де їм читають застарілу інформацію з таких же старих конспектів. Застаріла фізика, про який прогрес мова? І нерідко самі курси підвищення кваліфікації ведуть люди, які не провели в своєму житті жодного уроку.

Вчителі змушені проводити уроки за суворим планом, написаним «згори», часто у них елементарно не залишається часу, щоб відповісти на запитання учнів. Ні про яке творче мислення немає й мови, а велика кількість паперової роботи, зошитів і журналів забирає і без того брак вільного часу педагога, цікавитися новинками в сфері науки викладачам просто ніколи.

У наших шкільних підручниках досі пишуть про те, що керована термоядерна реакція - це з області фантастики, а тим часом в Німеччині, в Інституті імені Макса Планка з 2016 року працює експериментальний термоядерний реактор
(Nature Physics (2018), doi: 10.1038 / s41567-018-0141-9).
Новаторський підхід до вивчення фізики.

Щоб шанси вступити в закордонний вищий навчальний заклад в українського абітурієнта були високими, важливо подбати про те, щоб знання з фізики були максимально поглибленими і не відірваними від реальності.

Репетитор з математики та фізики, а також хороші курси з цього предмету - обов'язкова умова. Якщо вашій дитині потрібна фізика, підтягнути її і вивести знання на високий рівень допоможуть наші курси. Ніяких застарілих завдань, незрозумілих формул і законів! Цікава, динамічна і комплексна подача матеріалу, актуальна інформація, новаторські методики, останні досягнення в області науки, репетитор з фізики в нашій школі - людина, закохана в свій предмет, яка вміє його подати яскраво, креативно.

Невеликі класи-групи по 8 чоловік дають можливість приділяти достатньо часу кожному учневі. Ніякої лірики на заняттях, радянських застарілих прикладів і відступів - тільки сучасна і перевірена інформація, знання з реального життя!Ми будуємо заняття за своїм планом, без вказівок «згори», у нас немає бюрократії, тільки політ вільної творчої думки, що дозволяє робити заняття цікавими і корисними для абітурієнта.

Наші педагоги - люди, що йдуть в ногу з часом, вони завжди в курсі останніх новинок і досягнень в області фізики.

Якщо вам потрібен репетитор (фізика або математика) - курси школи дистанційного навчання EVEDUP - ваш кращий вибір!
    12 лютого / 2021
    Автор: Редько Роман Анатолійович
    Копирайтер: Лілія Подлєсна
    Фото: Nick-Bondarev, Max-Fischer

    Made on
    Tilda