4

Репетитор чи онлайн курси: обираємо найкращий варіант для школярів.

Автор: Лілія Подлєсна
Більшість батьків задаються питанням – як покращити успішність дитини за короткий проміжок часу?
Адже бувають випадки, коли потрібно швидко підтягнути конкретний предмет, добре підготуватися до контрольної роботи, надолужити знання за декілька років поспіль. Можливо потрібен репетитор онлайн, чи краще обрати курси дистанційного навчання? Спробуємо розібратись, на кого розрахований перший та другий варіант та як не помилитися у виборі.
Репетитор онлайн: переваги та недоліки навчання "під наглядом"

Освіта онлайн набирає оберти. В умовах пандемії Ковід-19 нікого вже не дивує онлайн підготовка, репетитори, віддалене навчання з дому. Тим паче, що технічні можливості дозволяють організувати ефективне вивчення нового матеріалу з будь-якої точки планети.

Важливу роль у підготовці до екзаменів, тестування та вступу до вишу відіграє репетитор онлайн. Це наставник, який допоможе підтягнути знання з потрібного предмета. Перевагою такої індивідуальної форми навчання являється те, що вся увага викладача приділяється одному учню. Саме тому він швидко та якісно опановує предмет. Але заняття з репетитором може призвести і до неочікуваних результатів.

Найголовніший з них – "феномен нетренованої безпорадності". Це стан, коли дитина не може адекватно показати рівень своїх знань без репетитора поряд. В новому середовищі – панікує. Без контролю та підтримки плутається у власних знаннях. Розслабляється та втрачає здатність працювати самостійно. Але коли викладач поряд – поводить себе спокійно, добре запам'ятовує матеріал, вправно розв'язує задачі.

Тільки досвідчений, кваліфікований репетитор зможе уникнути "феномену нетренованої безпорадності". Але знайти такого спеціаліста треба буде пошукати. До того ж, вартість його послуг буде чималою.

Отже, в якому випадку Вам знадобиться саме репетитор онлайн?

 • Якщо дитина має індивідуальні особливості розвитку, вади психічного чи фізичного характеру, погано адаптується в навчальному просторі офлайн.
 • Коли часу на підготовку майже не залишилось (наприклад, 6 місяців для того, щоб повторити матеріал декількох років).
 • Якщо Ви маєте особливі вимоги до програми або навчального процесу

Курси дистанційного навчання.

На сьогоднішній день можна вивчати шкільні предмети онлайн з дому. При цьому залишатися у колективі, підтримувати спілкування, отримувати нові знання, саморозвиватися.
Курси дистанційного навчання являють собою пом'якшену модель того, як буде відбуватися навчання у ВНЗ. З їх допомогою кожен учень може отримати безцінний досвід самостійності, самоконтролю, постановку та досягнення цілей. Освітні курси онлайн мають ряд переваг в порівнянні з індивідуальними заняттями:

 1. Дитина – частина суспільства. Шкільні предмети онлайн викладаються у невеликих групах до 6-10 дітей. На курсах учні працюють разом з педагогом, є можливість знайти нових друзів, оцінити рівень своїх знань у порівнянні з іншими.
 2. Групові заняття мотивують дітей до творчості, бажання змагатися та проявляти себе з кращої сторони.
 3. Курси дистанційного навчання – це сучасні заняття з використанням інтерактивних технологій. Приймаючи активну участь в освітньому процесі, учень починає розуміти – це потрібно найперше йому самому. Та виходячи з цих міркувань працює над собою старанно та постійно, рухаючись тільки вперед

Освітні курси онлайн – це підготовка дитини до реаліїв навчання у ВНЗ.

Отже, як розставити пріоритети?
Курси дистанційного навчання забезпечують динамічну групову роботу, в якій завжди присутній елемент змагання та порівняння. Тож слабкі учні вмотивовані дотягнутися до відмінників, тим самим покращуючи рівень власних знань. Адже жодна дитина не хоче виглядати слабкою, прагне до самоствердження, поваги, визнання.

З'являється можливість позбутися комплексів та страхів у дружній, доброзичливій атмосфері. Попрацювати над собою та знайти друзів у колективі.

Явна перевага – вартість групових занять значно менша, ніж індивідуальних. При цьому продуктивність за умови правильної організації залишається такою ж, як і на заняттях з репетитором.

То для кого ж підійдуть курси дистанційного навчання в невеликих групах? Ми із впевненістю стверджуємо – для більшості дітей! А все тому, що така форма навчання:

 • Привчає дитину до самостійності.
 • Наштовхує на порівняння: власних знань та знань учнів групи.
 • Заохочує до колективної співпраці, різноманітних змагань.
 • Вчить знаходити спільну мову з однолітками та викладачами. Не боятись висловлювати власну думку у присутності інших.
 • Підвищує впевненість, сміливість.
 • Мотивує до постійного вдосконалення
Тож спершу рекомендуємо спробувати курси дистанційного навчання EVEDUP з потрібного предмета для учнів 7-11 класів. При виникненні складнощів – просто перейти на індивідуальні заняття з репетитором. В будь-якому випадку, Ви нічого не втрачаєте, а лише розкриваєте нові можливості для успішного навчання своєї дитини.

  9 лютого / 2021
  Автор: Лілія Подлєсна
  Фотографии: Thomas Park, Jeswin-Thomas

  Made on
  Tilda