3

Перехід на дистанційне навчання: особливості, ризики, переваги.

Автор: Лілія Подлєсна
Перехід на дистанційне навчання: особливості, ризики, переваги.

В ситуації, коли школа не відповідає нашим очікуванням, присутні певні конфлікти чи інші аспекти – виходом із ситуації стане перехід на дистанційне навчання
Для дітей – це можливість отримати якісну освіту незалежно від місця проживання, планувати свій час, виховувати самостійність. Для батьків – контроль, створення оптимальних умов для успішного навчання вдома, формування відповідальної особистості.
Страхи, пов'язані із переходом на дистанційне навчання.
Перше, що спадає на думку дорослих та школярів – це страх невідомості, невизначеності, тривога, імовірна відсутність контролю. Адже перехід на дистанційне навчання веде за собою кардинальні зміни в буденному житті, вчить дітей бути самостійними і відповідальними.

Задля того, щоб перехід на дистанційне навчання пройшов максимально гладко в плані психоемоційного сприйняття, необхідно дотримуватись простих рекомендацій:

 • Заздалегідь обговорити з дитиною розпорядок дня, стимулювати до самостійного планування навчального часу.
 • Створити таке навчальне середовище, яке б дало змогу максимально розкривати потенціал дитини.
 • Вирішувати проблеми, пов'язані із навчанням разом, шукати альтернативи, звертатися за допомогою до педагогів.

Основа успішного дистанційного навчання – постійний контроль. В перші 6 місяців навчання його забезпечують батьки. І вже потім, коли школяр повною мірою усвідомлює процес, може самостійно організуватися для навчання, з'являється самоконтроль. Дитина стає максимально відповідальною і зможе самостійно навчатися без стороннього контролю.
Організація навчання онлайн: що потрібно врахувати?
Для онлайн навчання вдома потрібні:
 1. Зручне робоче місце – одна із головних запорук продуктивного навчання.
 2. Можливість використання персонального комп'ютера, ноутбука чи планшета в потрібний для того час.
 3. Стабільне з'єднання з мережею Інтернет.
 4. Доступ до електронних освітніх ресурсів, програмного забезпечення.
 5. Простора шафа (стіл) для розміщення шкільного приладдя.
За цих умов перехід на дистанційне навчання стане легким і приємним, та в найближчий час покаже гарні результати.
Переваги, які неможливо заперечити
Батьки і діти, які вже перейшли на онлайн освіту, відмічають наступні плюси дистанційного навчання:

 • Навчання у будь-який час – можна заздалегідь спланувати і узгодити години для проведення занять.
 • Відвідування занять із будь-якої точки планети – дитина може знаходитись вдома, в гостях у бабусі чи дідуся, та при достатньому технічному забезпеченні виконувати всі необхідні завдання.
 • Навчання у власному темпі – якщо дитина чогось не розуміє, то завжди може повернутись назад, наздогнати, пройти матеріал іще раз. Або навпаки, проходити навчальний план у більш швидкому темпі.
 • Доступність потрібних навчальних матеріалів – всі підручники, робочі зошити, карти, додаткові матеріали знаходяться в електронному вигляді.
 • Особливий зв'язок з учителем – набагато простіше і швидше проконсультуватися з педагогом по телефону, онлайн, з допомогою месенджерів чи електронної пошти.
 • Використання індивідуального підходу – увага приділяється одному учню, що забезпечує більшу продуктивність освітнього процесу.
 • Підвищення рівня самостійності, відповідальності.
Етапи переходу на навчання у форматі онлайн.
Для того, щоб здійснити перехід на дистанційне навчання – потрібне бажання батьків та школяра зробити цей важливий крок. Після усвідомлення цього факту слід пройти декілька нескладних етапів, які і забезпечують перехід із офлайн на онлайн формат навчання.

На сьогоднішній день максимально вдалим варіантом стане поєднання дистанційного навчання і занять з репетиторами, тьюторами, наставниками. Адже на перших етапах засвоїти новий матеріал, поданий онлайн, буде досить складно. Тому живе спілкування із педагогами значно полегшить освітній процес.

Платформа EVEDUP – золота середина між якістю надання освітніх послуг та їх ціною. Це новітні авторські методики, викладачі із багаторічним досвідом, ґрунтовні знання, які кожен учень отримує із задоволенням. Якщо Ви бажаєте співпрацювати з платформою EVEDUP – виконайте наступні кроки:


 1. Оберіть школу (заздалегідь уточніть всі деталі, дізнайтесь про формат атестату, проаналізуйте відгуки).
 2. Заберіть документі зі старої школи.
 3. Підготуйте потрібний пакет документів для вступу в інший навчальний заклад.
 4. Ознайомтесь із договором, підпишіть його, розпочинайте навчання.
В нашому розвиненому, модернізованому суспільстві перехід на дистанційне навчання може і має бути доступним та "безболісним". Потрібно лиш наважитись на такі зміни і впевнено крокувати на зустріч своєму успішному майбутньому!
20 січня / 2021
Автор: Лілія Подлєсна
Фото: Andrew Neel, Julia M Cameron, Olia Danilevich, Edvin-Richardson

Made on
Tilda